Onan Danışmanlık

Kuzey İrlandalı Firma RiverRidge Filosuna Organik Atık Toplama Kamyonlarını Ekledi

Kuzey İrlandalı Firma RiverRidge Filosuna Organik Atık Toplama Kamyonlarını Ekledi
©RiverRidge

Kuzey İrlanda merkezli atık ve geri dönüşüm firması olan RiverRidge, 95 araçlık filosuna dahil ettiği, yeni ve özel tasarlanmış MacPac 110S model organik atık toplama araçlarını duyurdu.

Şirket son yaptıkları yatırımı, organik atık geri dönüşümü alanında her geçen gün artan ihtiyacı karşılamak amacıyla gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Her hafta işletmeler tarafından katı atık sahasına gönderilen organik atıkları düzenleme amacıyla Kuzey İrlanda Çevre Ajansı, Nisan ayında yeni bir atık gıda mevzuatı oluşturmuştu. Bu mevzuata göre, işletmeler artık 5 kilogramdan daha fazla olan organik atıklarını, toplanmaları için ayrı bir bölmeye atmak zorundalar.

RiverRidge firmasının Ulaşım ve Lojistik Müdürü "Mevzuatlar daha da sıkılaşmaya başladıkça araç modeli tercihi daha da önemli oluyor. RiverRidge firmasının atık gıda toplama stratejisini geliştirmek adına, atık gıdaların toplaması için özel olarak tasarlanan ve deneyimli ekibimiz tarafından kullanılacak olan iki adet yeni MacPac 110S satın aldık" dedi.

"İşletme ve atık maliyetlerini azaltmak için katı atık sahasındaki organik atıklardan ticari açıdan faydalanmaya başladıkça, bizim için firmamızın günlük bazda topladığı organik atık miktarını karşılayabilecek yeterli kapasiteye sahip bir araç modeli bulmamız çok önemliydi. MacPac 110S modeli güvenilirlik açısından kendisini kanıtladı ve bu araçları filomuza dahil ettiğimizden dolayı çok memnunuz." diye ekliyor.

RiverRidge, Kuzey İrlanda'nın %95'ine doğrudan hizmet verebilecek bir altyapıya sahip olduklarını ve bu altyapının da işletmenin atık yönetim stratejisinin önemli bir parçası olduğunu söylüyor.

MacPac atık gıda araçlarının kendilerine ait bir tartısı var ve bu durum, operatörün her bir çöp kutusunun ve araçtaki toplam ağırlığın ne olduğunu bilmesine olanak sağlıyor.

Bu yeni teknoloji organik atık toplama araçları, RiverRidge firmasının katı atık sahası stratejisinin önemli birer parçası olacak gibi görünüyor.

13 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Örn. 1+3 için cevabı 4 olarak girin.