BHS'nin Tasarladığı Aberdeen Geri Dönüşüm & RDF Tesisi Hizmete Girdi

BHS'nin Tasarladığı Aberdeen Geri Dönüşüm & RDF Tesisi Hizmete Girdi
©Bulk Handling Systems - "BHS", SUEZ firmasının İskoçya, Aberdeen'de bulunan RDF ve tek yönlü geri dönüşüm tesisini tasarladı ve kurulumunu gerçekleştirdi.

Amerika merkezli ekipman üreticisi Bulk Handling Systems (BHS), Fransız çevre hizmetleri şirketi SUEZ'in, İskoçya'nın Aberdeen şehrinin güneyinde Altens Doğu Sanayi Sitesi'nde bulunan Geri Dönüşüm & Atıktan Türetilmiş Yakıt (RDF) tesisini tasarladı ve kurulumunu gerçekleştirdi.

BHS tarafından sağlanan anahtar teslimi geri dönüşüm ve RDF sistemleri, sırasıyla saatte 20 ve 30 ton işleyecek.

SUEZ tarafından işletilen geri dönüşüm tesisi yıllık 140,000 ton işleyecek ve yıllık olarak katı atık sahasında 5 milyon Pound tasarruf sağlarken, şehre de geri dönüşüm konusunda yaklaşık %20'lik bir katkıda bulunacak.

Ayrıştırma tesisinde BHS'nin geri dönüşüm teknolojisi NRT - Optik Ayrıştırıcı da bulunuyor. Tesisin en önemli parçaları olan beş adet Balistik Seperatör, altı adet NRT Optik Ayrıştırıcı ve bir adet Nihot Tek Tamburlu Ayrıştırıcı ile sistem yüksek performans için tasarlandı.

Nihot tek tambur seperatör
Nihot Tek Tamburlu Ayrıştırıcı - ©Nihot

Nihot Tek Tamburlu Ayrıştırıcısı Çalışma Videosu

Günümüzün dengesiz makina pazarında ürün kalitesinin önemini bilen BHS, SUEZ'in nihai ürünlerinin son derece pazarlanabilir olmasını sağlamak adına özel bir teknolojiye yatırım yaptığını belirtiyor.

27 milyon Pound'luk proje Aberdeen Şehri Atık Stratejisinin hedeflerini gerçekleştirmek için geliştirildi ve İskoçya'nın Sıfır Atık Planına uygundur. İskoçya'nın Sıfır Atık Planı ise 2025 yılına kadar %70 geri dönüşüm hedefine sahiptir.

Bu tesisten çıkan geri dönüştüm malzemeleri, sektörde bulunabilecek en yüksek saflıktaki ürünlerdir ve bu da SUEZ'in mükemmeliyet için verdiği sözün bir kanıtıdır. Bu tesisin önümüzdeki yıllarda SUEZ'in en iyi tesisi olmasını bekliyoruz."

7 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Örn. 1+3 için cevabı 4 olarak girin.