Onan Danışmanlık

Rus Ordusu Filipinler’e Silah Gönderiyor

Rus Ordusu Filipinler’e Silah Gönderiyor
Getty Images - Noel Celis

Ülkenin Amerika'dan uzaklaşarak Çin ve Rusya'ya daha yakın olmasını sağlayan Başkan Rodrigo Duterte'nin katılımıyla Cuma günü Filipinler’e üç Rus Donanma gemisi ulaştı ve kendilerine ücretsiz olarak verilen askeri ekipmanları teslim etmek için iki gemi de hala yolda. 

Görev kuvveti komutanı Rear Adm. E. Mikhailov, Rus Savunma Bakanı Sergei Shoigu'nun ülkeyi ziyaret edeceğinden dolayı üç adet Rus anti-denizaltı gemisinin Manila'da demir attığını duyurdu.

Filipinler Donanması ise kendilerine hediye edilen askeri ekipmanları teslim etmek için diğer iki geminin Manila'nın kuzeybatısında bulunan Subic Limanı'na cumartesi günü varacağını duyurdu.

Shoigu, önümüzdeki hafta 10 Güneydoğu Asya Savunma Bakanı ve aynı zamanda Amerika, Rusya ve Çin'inde katılacağı bir toplantıya hazırlanıyor. Daha önce Rusya'nın 5,000 tüfek sağladığını açıklayan Donanma, kendilerine teslim edilen ekipmanları Duterte'ye göndereceklerini açıkladı.

Mikhailov ise şunları söylüyor "Her iki ülke arasındaki bölgedeki ortak güvenlik ve istikrar açısından kurulan dostluk bağlarını ve iş birliğini güçlendirmek için önemli katkılarda bulunmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı duyurmak isteriz."

9 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Örn. 1+3 için cevabı 4 olarak girin.