İçerik Hazırlama Rehberi

İçerik ekleme kısmı sadece "Yazar" rütbesi olan üyeler için üye menüsünde gözükecektir. Yazılarınızı Mühendis Tv'de yayınlamak istiyorsanız lütfen yazar başvuru formunu doldurunuz.

İçerik Hazırlama Rehberi

1- Başlık : Başlık kısmı yazmak istediğiniz içeriğin başlık kısmı olacaktır. Site içerisinde içerikleriniz hep başlığı ile görünecektir.

2- Özet Resmi: Özet Resmi kısmı içeriğinizin site ana sayfasında bloklarında gözüken resmi olacaktır. Bu resim içerik içerisinde gözükmeyecektir.

3- Özet: Özet yazısı kısmı 1-2 cümle şeklinde içeriğinizi özetleyen kısımdır. Ana sayfa ve bloklarda başlık ve özet resmi ile birlikte gözükür. Bu kısım ayrıca arama motorlarında gözüken kısım olduğunda iyi bir özet yazısı içeriğin okunma sayısını arttıracaktır.

İçerik Hazırlama Rehberi

4- Text & HTML: Bu kısım otomatik olarak gelir. İçeriğin tamamını bu kısımda oluşturabilirsiniz.

5- Embedded Video: Bu kısım internet üzerinde (youtube, vimeo vs.) bulduğunuz videoları link olarak direk konunuza ekleyebileceğiniz kısım.

6- Photo Gallery Grid: Bu kısım aşağıdaki gibi bir resim galerisi yapmanıza yarar. Resimleri bilgisayarınızdan ekleyebilirsiniz. Resimler tıklandıkça büyür ve resimler arası gezinme yapılabilir.

Photo Grid Gallery

7- Photo Gallery Slider: Bu kısım ise standart sağ ve sola gezinilebilen resim galerisi eklemeye yarar. Resimleri bilgisayarınızdan ekleyebilirsiniz.

8- Text & HTML: Bu kısım resim galerileri veya video ekledikten sonra tekrar yazı yazmak istediğinizde yeni bir yazı yazma kutusu oluşturur. Bu şekilde istediğiniz gibi dinamik içerikler oluşturabilirsiniz.

9- Video: Bu kısım bilgisayarınizda yer alan bir videoyu eklemenize olanak sağlar. Ancak bu yöntemin kullanılmasını tercih etmiyoruz. Bilgisayarınızdaki videoları önce youtube'a ekleyerek 5 numaralı yöntem ile eklemeniz daha sağlıklı olacaktır.

10- İçerik sıralama: 4'den 9'a kadar numarayla belirttiğimiz içerik ekleme yöntemlerinden dilediğinizi ekledikten sonra 10 numara ile gösterdiğimiz artı işareti ile içerikleri başa ve sonra alarak sıralayabilirsiniz.

11- İçerik Kaldırma: Eklediğiniz içerik türünü kullanmaktan vazgeçtiğinizde 11 numara ile gösterilen kaldır butonu ile o kısmı kaldırabilirsiniz.

Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra Kaydet butonu ile içeriği kaydettiğinizde onay için bize gelecektir ve onaylandıktan sonra içeriğiniz yayınlanacaktır.