Onan Danışmanlık

3.9MW Gazdan Enerji Üretimi Projesi Novato Kaliforniya'da Hayata Geçirildi

 3.9MW Gazdan Enerji Üretimi Projesi Novato Kaliforniya'da Hayata Geçirildi
Kaliforniya enerji programı - MCE

Kaliforniya enerji programı ve Waste Management şirketi, Novato-Kaliforniya'da bulunan atık ve geri dönüşüm şirketi olan Redwood katık atık sahasındaki gazlardan 3.9 MW kapasitesinde enerji üretim tesisini açtı.

Kaliforniya enerji programına göre katı atık sahası, 5000'den fazla müşterisi için yeterli miktarda elektrik üretebilecek. 

Redwood katı atık sahasında çöplerden üretilen metan gazı, Kaliforniya enerji programının dediğine göre Amerika'daki katı atık sahası gazından enerji üreten tesisler arasında en düşük emisyonlardan birisine sahip olması için komplike yıkayıcılar ve egzoz mekanizmalarına sahip bir emisyon sistemi ile donatılan iki pistonlu motor kullanılacak.

Waste Management şirketinin 14.5 milyon dolarlık tesis yatırımı sadece bölgeye faydalı olmayacak aynı zamanda şirketin faaliyetlerindeki, çevresel açıdan sürdürülebilinir çözümler bulma konusundaki özverilerini de yansıtacak.

Waste Management, bu yenilenebilir enerji tesisinin 8.900 metrik ton sera gazı emisyonunu ortadan kaldıracağını tahmin ediyor. Bu tesis, güneş olmadığında ve rüzgardan elektrik üretilemediğinde dahi müşteriler için güç üretmeye devam ederek Kaliforniya enerji programının yenilenebilir enerji portföyüne büyük katkıda bulunacaktır.

Enerji tesisine ek olarak, Redwood katı atık sahası, organik tarımda kullanılmak üzere doğal gübreler üreten bölgedeki tek havalandırmalı statik yığın kompost tesisidir.

Aynı zamanda katı atık sahasının tesise getirilen tüm materyallerin neredeyse yarısını geri dönüştürülüyor.

Kaliforniya enerji programının hayata geçirdiği, yapım aşamasında olan veya kısa süre içerisinde yapım aşamasında olacak 19 MW yerel yenilenebilir enerji projeleri de bulunuyor. Bu, Kaliforniya enerji programının Novato'da hayata geçirdiği üçüncü yenilenebilir enerji projesidir.

1 + 6 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Örn. 1+3 için cevabı 4 olarak girin.